Úsmev pre zdravie.

Dňa 7.10. sa štandardne oslavuje Svetový deň úsmevu.

Ponúkame vám pár dôvodov prečo sa oplatí usmievať sa.

Čo hovorí psychológia a rôzne štúdie o úsmeve?

Či už je váš úsmev skutočný alebo nie, má na vaše telo a myseľ rôzne pozitívne benefity, pričom ponúka výhody pre vaše zdravie, vašu náladu a dokonca aj náladu ľudí okolo vás. Úsmev môže byť vedomá voľba.

11 dôvodov pre úsmev:

Úsmev vám môže predĺžiť váš život.

Šťastní ľudia sa tešia lepšiemu zdraviu a dlhovekosti. Výskumy hovoria, že šťastie môže predĺžiť život o niekoľko rokov.

Úsmev zmierňuje stres.

Stres môže preniknúť do celej vašej bytosti, prejaví sa na vašej tvári a výraze. Úsmev nielenže pomáha predchádzať tomu, aby sme vyzerali unavene a vyčerpane, ale v skutočnosti môže pomôcť znížiť stres.

TIP PRE VÁS:

Úsmev môže znížiť stres, aj keď sa vám nechce usmievať, alebo ak ho predstierate.

Keď ste v strese, skúste zámerne vyčariť úsmev na tvári. Toto cvičenie vám pomôže zlepšiť náladu a schopnosť zvládať stres, ktorý zažívate.

Vyskúšajte.

Úsmev zlepšuje náladu.

Úsmev môže tiež prispieť k tomu, aby ste sa cítili šťastní.

TIP PRE VÁS:

Keď sa nabudúce budete cítiť nešťastne, skúste vyčariť úsmev na svojej tvári.

Fyzický akt úsmevu aktivuje dráhy vo vašom mozgu, ktoré ovplyvňujú váš emocionálny stav – čo znamená, že ak si osvojíte šťastný výraz tváre, môžete „oklamať“ svoju myseľ, aby vstúpila do stavu šťastia. Tento proces podľa odborníkov funguje bez ohľadu na to, či je váš úsmev skutočný alebo nie.

Úsmev je prirodzené antidepresívum.

Úsmev je nákazlivý.

Úsmev môže nielen zlepšiť vašu náladu, ale môže tiež zlepšiť náladu ľudí naokolo.

Výskumy hovoria, že mozog si automaticky všíma a interpretuje výrazy tváre iných ľudí – a niekedy ich môžete dokonca napodobniť. To znamená, že si môžete všimnúť úsmev niekoho iného a podvedome sa začať usmievať.

Úsmev posilňuje imunitný systém.

Úsmev môže tiež posilniť vaše celkové zdravie tým, že pomôže vášmu imunitnému systému efektívnejšie fungovať. Predpokladá sa, že keď sa usmievate, imunitné funkcie sa zlepšujú, pretože ste uvoľnenejší.

Úsmev môže znížiť krvný tlak.

Úsmev znižuje bolesť.

Štúdie ukázali, že úsmev uvoľňuje endorfíny, serotonín a iné prospešné látky. Tieto chemické látky v mozgu nám spôsobujú to, že sa cítime dobre. Nielenže vám zdvihnú náladu, ale aj uvoľnia telo a znížia fyzickú bolesť. Úsmev je prirodzená droga.

Úsmev vás robí atraktívnym.

Prirodzene nás priťahujú ľudia, ktorí sa usmievajú. Zatiaľ čo prísnejšie alebo negatívne výrazy tváre, fungujú opačným spôsobom. Úsmev je vnímaný ako atraktívnejší.

Úsmev vás robí mladším.

Úsmev vás môže urobiť nielen príťažlivejším, ale vyzeráte vďaka nemu aj mladšie. Svaly, ktoré používame na úsmev, pozdvihujú celú tvár, vďaka čomu človek vyzerá mladšie. Takže namiesto toho, aby ste sa rozhodli pre facelift, skúste sa cez deň usmievať – budete vyzerať mladšie a budete sa cítiť lepšie.

Úsmev naznačuje úspech.

Výskum ukázal, že ľudia, ktorí sa pravidelne usmievajú, pôsobia sebavedomejšie, s väčšou pravdepodobnosťou ich povýšia a s väčšou pravdepodobnosťou ich oslovia.

TIP PRE VÁS:

Skúste sa na stretnutiach a obchodných stretnutiach usmievať. Možno zistíte, že ľudia na vás reagujú inak.

Úsmev vám pomôže zostať pozitívnymi.

Skúste tento test: Usmievajte sa. Teraz skúste myslieť na niečo negatívne bez straty úsmevu. Je to ťažké, však?

Bez ohľadu na to, či je váš úsmev skutočný alebo nie, stále vysiela správu,  „Život je krásny.“ do vášho mozgu a v konečnom dôsledku aj do zvyšku tela.

Prajeme vám veľa úsmevu nielen dnes, ale počas celého roka.

Zdroj: verywellmind – 10 veľkých výhod úsmevu, henryford – prekvapujúce benefity úsmevu.

Objednajte sa k nám

NAŠOU MISIOU JE POMÔCŤ VÁM ŽIŤ ZDRAVÝ, ŠŤASTNÝ A PLNOHODNOTNÝ ŽIVOT

OBJEDNÁVANIE