TLAKOVÝ HOLTER: 24-hodinové monitorovanie krvného tlaku

Milí pacienti, zakúpili sme pre vás do našej ambulancie ďalší moderný prístroj, a to tlakový holter. Vyšetrenie je jednoduché a pohodlné. Prístroj je kompaktný, prenosný a ľahko použiteľný.

Tlakový holter bude Váš spoločník na 24 hodín.

Ide o meranie krvného tlaku s cieľom upresniť diagnózy vysokého krvného tlaku a k posúdeniu účinnosti liečby.

Tlakový holter zaznamenáva krvný tlak v priebehu celého dňa počas bežných aktivít a aj počas spánku.

Každý záznam obsahuje podrobný čas merania, systolický krvný tlak, diastolický krvný tlak, priemerný krvný tlak, tepovú frekvenciu.

Ako to funguje?

V ambulancii vám pripevníme k pásu automatický tlakomer a na rameno manžetu. Potom odídete domov a prístroj vám bude merať tlak v presne stanovených intervaloch. Druhý deň nás opäť navštívite, prístroj odpojíme a dohodneme sa v krátkom čase na ďalšej návšteve s presným časom (zdarma), kde si prejdete a vyhodnotíte výsledky s pani doktorkou.

Príprava pred vyšetrením?

Nie je potrebné sa špeciálne pripravovať. Je potrebné dávať len pozor na to, aby sa prístroj nepoškodil (napríklad sa s ním nesmiete kúpať). Vyberte si bežný deň so štandardnou záťažou.

Zmeny sa pri neliečenom  a nedostatočne liečenom vysokom tlaku v krvnom riečisku dejú nenápadne. Vysoký krvný tlak necítime, nič nás nebolí.

Ak vysoký krvný tlak neliečime, tepny kôrnatejú, strácajú pružnosť, zužujú sa. Postihnuté sú najmä mozgové, obličkové a očné cievy a cievy srdcového svalu. Výsledkom vysokého krvného tlaku je potom náhla cievna mozgová príhoda, srdcový infarkt, zlyhanie obličiek, porucha zraku. Čím je tlak krvi vyšší, tým viac dostáva zabrať aj srdce.

Vysoký tlak sa nezníži sám, treba ho liečiť. Optimálne nastavenie liekov je pre ďalšiu liečbu kľúčové. Bez kvalitnej liečby sa jeho hodnoty z roka na rok zvyšujú. Je veľmi dôležité odhaliť ho, správne liečiť a sledovať. Ak začnete brať lieky zavčasu a budete dodržiavať opatrenia v životospráve, riziko komplikácií výrazne znížite. Zároveň sa dá vďaka tomuto prístroju zistiť, či už treba predpísať lieky, alebo ešte postačia zmeny v životospráve.

Milí priatelia, na zdravý životný štýl nikdy nie je neskoro. Stres, nedostatok pohybu, fajčenie, zlá výživa neprispievajú nášmu zdraviu.

Vysoký krvný tlak, hypertenzia je veľmi nebezpečná, obzvlášť preto, že nebolí.

TLAKOVÝ HOLTER: 24-hodinové monitorovanie krvného tlaku

Objednajte sa k nám

NAŠOU MISIOU JE POMÔCŤ VÁM ŽIŤ ZDRAVÝ, ŠŤASTNÝ A PLNOHODNOTNÝ ŽIVOT

OBJEDNÁVANIE