Endovenózna liečba kŕčových žíl

Endovenózna liečba kŕčových žíl (alebo endovenózna laserová ablácia EVLA) – od 1. septembra 2024 v Malackách

Ste zvedaví na moderné riešenia odstránenia kŕčových žíl?

Hľadáte odborníkov s bohatými skúsenosťami v tejto oblasti?

Sme tu pre vás, aby sme vám poskytli pomoc, najkvalitnejšie riešenia a to všetko so skúsenými odborníkmi.

Zbavte sa kŕčových žíl rýchlo, jednoducho, bezbolestne.

O EVLA:

Endovenózna laserová liečba je moderná a skutočne efektívna metóda na odstránenie kŕčových žíl. Je minimálne invazívna, bezbolestná, efektívna, má rýchle zotavenie a je menej obmedzujúca v porovnaní s tradičnými chirurgickými metódami.

Na rozdiel od minulosti, kedy sa využíval len klasický chirurgický zákrok, sa v dnešnej dobe používajú skôr moderné, rýchle a takmer bezbolestné operácie pomocou lasera a takou je najobľúbenejšia a najuznávanejšia metóda EVLA, nielen pre pacientov, ale aj pre lekárov.

Kŕčové žily trápia približne 60 % Slovákov. Predstavujú nielen estetickú, ale aj zdravotnú hrozbu. Existuje klasifikácia štádií ochorenia žíl, pričom v prvotných štádiách ešte operácia nie je nutná. V prípade potreby operácie kŕčových žíl sme tu pre vás. Pomôžeme vám sa ich zbaviť rýchlo a bezbolestne – pomocou laserovej operácie EVLA. Príďte sa poradiť s pánom doktorom Zsoltom Zsemlyem o najlepšej starostlivosti pre vaše nohy.

V našom centre sa o vás postarajú naši odborníci, v tomto prípade na čele s veľkým odborníkom liečbu kŕčových žíl, doktorom Zsoltom Zsemlyem, lekár s vyše 20 ročnou praxou v odbore chirurgia, hrudníková chirurgia a cievna chirurgia.

Prečo so vybrať na liečbu kŕčových žíl liečbu endovaskulárnym laserom?

Je minimálne invazívna.
Liečba endovaskulárnym laserom je minimálne invazívna procedúra, ktorá nevyžaduje otvorenú chirurgiu ani veľké rezy. Vpich je obvykle malý a nepotrebuje sa šiť. Tým sa skracuje čas zotavenia a minimalizuje sa riziko komplikácií spojených s chirurgickými zákrokmi.

Rýchle zotavenie.
Po liečbe endovaskulárnym laserom nie je potrebná hospitalizácia a pacienti sa môžu rýchlo vrátiť k svojim bežným aktivitám. V porovnaní s tradičnými chirurgickými metódami je zotavenie rýchlejšie a menej obmedzujúce.

Menej bolesti a nepríjemnosti.
Liečba endovaskulárnym laserom je spojená s menšou bolesťou a nepohodlím v porovnaní s tradičnými chirurgickými metódami.

Vysoká účinnosť.
Endovaskulárna laserová ablácia dosahuje vysokú úspešnosť pri uzatváraní postihnutej žily a zlepšovaní príznakov kŕčových žíl.

Kozmetický výsledok.
Použitie endovaskulárneho laseru pri liečbe kŕčových žíl vedie k lepšiemu kozmetickému výsledku. Postihnuté žily sa postupne zmenšujú alebo úplne zmiznú, čo vedie k esteticky príjemnejšiemu vzhľadu nohy.

foto-zsolty2

Mudr. Zsolt Zsemlye

Lekár s 20 ročnou praxou v odbore chirurgia, hrudníková chirurgia a cievna chirurgia. Študoval na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Postgraduálne štúdium absolvoval na Slovenskej zdravotníckej Univerzite v Bratislave kde získal atestáciu v odbore chirurgia a hrudníková chirurgia. Pôsobil aj na Klinike cievnej chirurgie Východoslovenského ústavu srdcových chorôb v Košiciach pod vedením Doc.MUDr. Pétera Bereka PhD, kde sa pripravoval na atestáciu z cievnej chirurgie. V rámci vzdelávania v odbore cievna chirurgia absolvoval stáž vo Vojenskej nemocnici v Budapešti pod vedením profesora Dzsinicha. Aktuálne pôsobí na oddelení cievnej chirurgie v nemocnici Sv. Cyrila a Metoda v Petržalke.
Pán doktor má bohaté skúsenosti s liečbou kŕčových žíl a rôznymi metódami ich odstránenia. Venuje sa tejto oblasti vyše 20 rokov.

Ako to funguje:

Zákrok sa vykonáva ambulantne. Po výkone môže pacient ihneď chodiť.

Dĺžka operácie je veľmi individuálna a závisí od rozsahu nálezu u pacienta, trvá od 30 do 90 minút.

  1. Ošetrované miesto sa lokálne umŕtvi. To zabezpečuje, že pacient necíti žiadnu bolesť počas zákroku.
  2. Lekár zavedie tenké laserové vlákno cez malú ihlu priamo do postihnutej žily pod kontrolou ultrazvuku. Toto vlákno je potom presunuté do správnej pozície v celej postihnutej oblasti žily.
  3. Keď je vlákno správne umiestnené, lekár aktivuje laser, ktorý vysiela intenzívne svetlo. Toto svetlo zahrieva stenu žily, čo spôsobuje, že sa žila zatvára a postupne sa rozkladá.
  4. Po zákroku sa postupne vytvára jazva, ktorá spôsobuje, že krvný obeh sa presmeruje do zdravých žíl. Pôvodná postihnutá žila sa postupne rozkladá a v priebehu niekoľkých týždňov a mesiacov sa absorbuje do tela.

Naša misia je poskytovať vám najlepšiu starostlivosť s využitím najmodernejších technológií a postupov.

Najmodernejší Laser

Naša klinika používa úplne nový laserový generátor LEONARDO® DUAL od spoločnosti Biolitec, do ktorého sa zapojí radiálne laserové vlákno. Vlákno vydáva v operovanej žile žiarenie s vlnovou dĺžkou 1470 nm, ktoré sa v operovanej žile premení na teplo, postihnutú žilu uzavrie a umožní jej vstrebanie.

Všetky zákroky sú vykonávané s najväčšou starostlivosťou a presnosťou, aby sme dosiahli najlepšie výsledky a minimalizovali riziko komplikácií.

V našom zariadení kladieme dôraz na bezpečnosť, kvalitu a osobný prístup k našim pacientom.

Po zákroku:

Po zákroku môžu byť pacientovi odporúčané kompresívne pančuchy na podporu hojenia a zmiernenie opuchov. Lekár tiež poskytne pokyny ohľadom obmedzení a starostlivosti počas pooperačného obdobia.

Nasledujúci deň po zákroku prídete na kontrolu s pánom doktorom, ktorá trvá približne 15 minút.

Endovenózna laserová liečba kŕčových žíl je považovaná za veľmi efektívnu a bezpečnú možnosť liečby kŕčových žíl.Pozrite si video s pánom doktorom Dragičom, ktoré vám detailne priblíži všetky výhody a priebeh EVLA:

Prečo si nás vybrať?

  1. Skúsený tím odborníkov: Naše centrum má skúsený tím špecialistov, ktorí sa venujú liečbe kŕčových žil. Poskytneme vám najlepšiu možnú starostlivosť a pomôžeme odstrániť problémy spojené s kŕčovými žilami.
  2. Moderné technológie: Používame najnovšie technológie a postupy na liečbu kŕčových žíl. Využívame špičkové technológie, ktoré nám umožňujú poskytovať efektívnu a bezpečnú liečbu.
  3. Individuálny prístup: Každý pacient je jedinečný a preto každému venujeme osobitnú starostlivosť.
  4. Komfortné prostredie: Poskytneme vám príjemné a pohodlné prostredie, kde sa budete cítiť dobre a bezpečne.

V našom prostredí sa budete cítiť pohodlne a bezpečne.

Ak máte akékoľvek otázky alebo by ste sa radi dozvedeli viac o našich službách, neváhajte nás kontaktovať. Naši priateľskí a odborní zamestnanci sú pripravení odpovedať na všetky vaše otázky a pomôcť vám naplánovať konzultáciu.

Tešíme sa na vás.

Tím Rodinného Doktora

Trápia Vás kŕčové žily?